Приморська райдержадміністрація райрада - Соціальне забеспечення


Форма входу

Важливо

Соціальне забеспечення

Інформація
про підсумки роботи управління праці та соціального захисту населення
Приморської райдержадміністрації щодо сприяння зайнятості населення, по забезпеченню додержання законодавства про працю, соціальний захист та соціальне забезпечення за 2011 рік.


У 2011 році продовжувалася робота та здійснювався моніторинг щодо створення нових робочих місць у Приморському районі. Згідно завдання на 2011 рік, Програмою зайнятості було передбачено завдання по сприянню у створенні 610 робочих місць. Всього ж за результатами роботи у 2011 році по Приморському району було створено – 705 робочих місць (115,6 % від завдання на 2011 рік), у тому числі 254 для працівників у юридичних осіб, 316 для працівників у фізичних осіб-підприємців, 135 для фізичних осіб-підприємців. Із них кількість створених робочих місць: у сільському господарстві, мисливстві та лісовому господарстві - 72; у будівництві – 18; у торгівлі, ремонті автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку – 405; у діяльності транспорту та зв’язку - 27; у охороні здоров’я та надання соціальної допомоги – 146; у наданні комунальних та індивідуальних послуг, діяльності у сфері культури і спорту – 7; у діяльності готелів та ресторанів - 28, операціях з нерухомим майном -2.
За 2011 рік 507 громадян брали участь у громадських роботах (за відповідний період попереднього року - 320). Договори на проведення громадських робіт були укладені з усіма сільськими радами району та об’єктами соціально-культурної сфери.
За 2011 рік районною мобільною групою з легалізації зайнятості та заробітної плати, до якої входять представники управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, державної інспекції праці в Запорізькій області, державної податкової інспекції, управління Пенсійного фонду України у Приморському районі, районного центру зайнятості – проведена 51 перевірка суб’єктів господарювання – юридичних та фізичних осіб. За результатами перевірок перевірені документи щодо оформлення по 457 працівникам. За результатами всіх перевірок виявлено 58 неоформлених працівників. Всього за результатами перевірок оформлені трудові відносини з 54 працівниками. За 2011 рік по 4 підприємствам направлені державному інспектору праці ТДІП у Запорізькій області матеріали перевірки для здійснення більш ефективних заходів впливу на керівників підприємств.
Завдяки проведеній спільній роботі, у тому числі роз’яснювальної роботи з соціальними партнерами, за 2011 рік було додатково укладено та зареєстровано в районному центрі зайнятості 316 трудових договорів між фізичною особою - підприємцем та працівниками.
Станом на 01.01.2012 року загальна кількість підприємств-юридичних осіб у Приморському районі складає – 474, у тому числі кількість підприємств з працюючими до 50 осіб – 133. Кількість підприємств, установ організацій, які не проводять виробничу діяльність і не мають найманих працівників – 285. Кількість підприємств, установ та організацій, які мають чисельність працюючих від 1 до 5 осіб – 56. Кількість підприємств, установ організацій (юридичних осіб), що мають чисельність працюючих від 6 до 10 осіб – 20.
Управлінням праці та соціального захисту населення Приморської районної державної адміністрації продовжується робота щодо повідомної реєстрації колективних договорів, змін та доповнень до них. За 2011 рік зареєстровано 36 колективних договорів та 19 змін та доповнень до них. Всього підприємств, на яких зареєстровані та діють колективні договори становить – 122.
Станом на 01.01.2012 року у переліку підприємств де є застраховані особи з заробітною платою менше ніж мінімальна знаходиться – 217 підприємств, на яких працює 4961 працівник, з них 915 працівників отримували заробітну плату менше ніж мінімальна, яка встановлена чинним законодавством України. У порівнянні з 01.01.2011 року перелік підприємств де є застраховані особи з заробітною платою меншою ніж мінімальна зменшився на 23 підприємства (станом на 01.01.2011 року у переліку було 240 підприємств). У порівнянні з 01.01.2011 року також зменшилася на 582 кількість застрахованих осіб з заробітною платою менше ніж мінімальна (станом на 01.01.2011 року у переліку було 1497 застрахованих осіб, які отримували заробітну плату менше ніж мінімальна).
Управлінням праці та соціального захисту населення Приморської райдержадміністрації - всього проведено за 2011 рік - 70 перевірок підприємств щодо питань своєчасної виплати заробітної плати, щодо мінімальних гарантій в оплаті праці, щодо легалізації зайнятості та детінізації заробітної плати. Протягом 2011 року був підготовлений та направлений 141 роз’яснювальний лист щодо введення мінімальних гарантій в оплаті праці, щодо норм Регіональної та Генеральної угод та щодо з’ясування причин виплати заробітної плати менше ніж мінімальна встановлена чинним законодавством України. По 21 підприємству, на яких проводилися у 2011 році перевірки, інформація з копіями довідок-перевірок направлялася до органу прокуратури у Приморському районі. Також до органу прокуратури у Приморському районі вже направлялася по 67 підприємствам відповідна інформація з копіями документів щодо причин виплати заробітної плати менше ніж мінімальна заробітна плата. По 12 підприємствам направлялася відповідна інформація до державного інспектора праці ТДІП у Запорізькій області щодо внесення підприємств до графіків перевірок та вжиття відповідних заходів.
Питання щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати знаходиться на постійному контролі. За 2011 рік проведено 11 засідань районної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – районна комісія), на які по вищезазначеним питанням запрошувалося 60 керівників підприємств Приморського району.
Серед підприємств-боржників із виплати заробітної плати з початку року були підприємства, які по декілька разів опинялися у списках боржників. Так, КП «ЦРА № 69» (підприємство-банкрут) - 5 разів опинявся у списках підприємств – боржників, ТОВ «Пегматіт» - 7 разів опинявся у списках підприємств – боржників, Приморський ОВУЖКГ - 2 рази опинявся у списках підприємств – боржників, Філія «Приморський райавтодор» ДП «Запорізький облавтодор» - 8 разів опинялася у списках підприємств – боржників. На засідання районної комісії з початку 2011 року запрошувалися 3 рази арбітражний керуючий КП «ЦРА № 69», 7 разів керівник філії «Приморський райавтодор», 7 разів керівник ТОВ «Пегматіт» та 2 рази керівник Приморського орендно-виробничого управління житлово-комунального господарства.
Всього ж за 2011 рік по підприємствам Приморського району була погашена заборгованість на загальну суму – 1049,4 тис. грн., у тому числі по економічно-активним підприємствам – 1013,6 тис. грн.
За статистичними даними заборгованість із виплати заробітної плати станом на 01.01.2012 року складала – 20 тис. грн. тільки по економічно-активному підприємству ТОВ «Пегматіт», яка станом на 13.01.2011 року була вже повністю погашена.
За 2011 рік надана матеріальна допомога 41 особам, які опинилися в екстремальних ситуаціях та потребували допомоги на загальну суму - 10 тис. грн.
Реалізовуються заходи щодо недопущення виникнення заборгованості з соціальних виплат, своєчасного отримання коштів з Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів; забезпечення безумовного виконання вимог законодавства щодо термінів призначення і виплати всіх видів адресної допомоги.
Відповідно до Законів України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства і дітям інвалідам», за 2011 рік було виплачено:
1. Одноразову допомогу при народженні дитини на суму 7960,8 тис. грн.;
2. По догляду за дитиною до 3-х років – 3693,0 тис. грн.;
3. Допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам – 2787,5 тис. грн.;
4. Тимчасову державну допомогу – 237,5 тис. грн.;
5. Допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням – 807,1 тис. грн.;
6. Допомоги одиноким матерям – 2236,0 тис. грн.;
7. Допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами – 250,6 тис. грн.;
8. Державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям – 476,5 тис. грн.;
9. Допомога при усиновленні дитини – 56,7 тис. грн.
Забезпечується соціальна підтримка ветеранів війни, праці, інвалідів та інших малозабезпечених громадян, які потребують соціальної допомоги, шляхом виконання заходів районних програм:
- районна програма «Турбота», на виконання якої у 2011 році надана допомога 190 особам пільгової категорії (інваліди війни, учасники бойових дій, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АС) на загальну суму 20 тис. грн. Ця програма діє і в поточному році, передбачено в бюджеті 20 тис. грн.
- районна програма «Компенсаційна виплата на соціальні послуги», на виконання якої в 2011 році було виділено кошти в сумі 170,3 тис. грн. 148 особам, які обслуговують одиноких непрацездатних громадян. В поточному році на реалізацію цієї програми спрямовано вже 96,3 тис. грн.
- районна програма «Швидка соціальна допомога». На реалізацію цієї програми у 2011 році спрямовано було 10,0 тис. грн., допомога надана 41 особі;
- районна програма «За особливі заслуги». У 2011 році виділено 3,6 тис. грн. бюджетних коштів (виплати почесним громадянам Приморського району, вручення годинників)
- районна програма «Захист ветеранів». У 2011 році на реалізацію програми було виділено 27,4 тис. грн. В поточному році ця програма продовжує працювати, виділено 56,0 тис. грн..
Згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” за 2011 рік профінансовані з Державного бюджету такі Програми згідно кошторисних призначень:
1. Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 9,572 тис. грн.
2. Щорічна одноразова компенсація на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 4,5 тис. грн..
3. Щомісячна грошова компенсація на продукти харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 108,36 тис. грн.
4. Компенсація сім’ям з дітьми на безоплатне харчування дітей громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 4,73 тис. грн.
5. Виплата підвищеної стипендії та надання додаткових відпусток громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 10,25 тис. грн.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 12.11.2008 № 1015 «Про затвердження порядку забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, формування відповідного державного замовлення» управлінням праці та соціального захисту населення Приморської райдержадміністрації за 2011 рік видані такі технічні засоби реабілітації: дорожні коляски у кількості 8 штук; кімнатні коляски – 22 шт.; шведська стінка – 2 шт.; мобільним телефоном для письмового спілкування – 1 шт.; ходунками – 9 шт.; милицями – 20 шт.; палицею – 13 шт.; сидінням для душу – 3 шт.; сидінням для унітазу – 2 шт.; годинник-будильником – 2; тифломагнітола – 1 шт.
На протязі 2011 року видано 26 путівок особам похилого віку та інвалідам, які потребують постійного догляду до стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Приморського району Запорізької області.
За 2011 рік 151 інваліду видані направлення на забезпечення протезно-ортопедичними виробами, а саме: ортезами на хребет – 8; ортезами на верхні кінцівки – 7; ортезами на нижні кінцівки – 10; протези нижніх кінцівок – 5; протези молочної залози – 8; ортопедичним взуттям – 100; допоміжними засобами для особистого догляду та захисту - 13.
З початку 2011 року батьки 9 дітей-інвалідів подали заяви для проходження дітьми соціальної реабілітації в комунальному закладі «Запорізький обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів». Батьки 1 дитини-інваліда подали заявку для проходження курсу професійної діагностики та орієнтації в Державному комплексі соціальної реабілітації дітей-інвалідів у місті Миколаєві. В листопаді 2011 року ця дитина – інвалід була запрошена для проходження курсу. Також управлінням праці та соціального захисту населення видано 38 направлень для проходження соціальної реабілітації дітей-інвалідів в Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів Приморського району Запорізької області.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 117 «Про єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації постійно ведеться робота по заповненню бази ЄДАРП, робиться внесення до бази нових даних про пільговиків, зняття з обліку у зв’язку з вибуттям, або смертю. На обліку в Єдиному Автоматизованому Державному реєстрі пільговиків станом на 01.01.2012 року перебуває 8851 осіб, в тому числі по категоріям:
- Ветерани війни – 1696
- Ветерани праці – 4116
- Громадяни , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи –151
- Ветерани військової служби та ветерани внутрішніх справ –63
- Реабілітовані – 6
- Інваліди загального захворювання – 1311
- Діти війни – 4644
- Пенсіонери медики та педагоги – 291
- Пенсіонери за віком - 7217
- багатодітні сім’ї - 153.
За 2011 рік прийнято 1138 заяв на виплату компенсації на тверде паливо та скраплений газ. Обсяг фінансування склав - 563,9 тис. грн..
За 2011 рік нараховані пільг на послуги зв’язку, компенсації за пільговий проїзд, санаторно-курортне лікування, ремонт житла – 501,2 тис. грн.
Пільгами на послуги зв’язку у 2011 році користувалося 904 особи, загальна сума пільг – 105,5 тис. грн.
Пільги на безплатний проїзд в приміському транспорті надаються окремим категоріям громадян, які мають на це право. На території Приморського району пільговий проїзд діє по таким маршрутам "Банівка – Приморськ” , "Петрівка – Приморськ” , "Набережне – Приморськ” , "Єлисеївка – Приморськ”, "Преслав- Приморськ” , "Партизани – Приморськ” , "Райнівка – Приморськ " а, також міські маршрути №1,2. Ці маршрути обслуговують підприємці : "Яковлев О.М. ”, "Здравчев І.М.” "Воробйов Ю.І.” Сума нарахованої компенсації за 2011 рік становить 224,4 тис. грн., виплачено – 243,1 тис.грн., в тому числі заборгованість за 2010 рік 18,7 тис. грн. Заборгованості станом на 01.01.2012 не має.
В 2011 році було оплачено поїздку на території України 4 громадянам, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи, в розмірі 50 % на суму 0,4 тис. грн..
У звітному 2011 році 34 ветерану війни надані пільги на санаторно-курортне лікування на загальну суму 170,8 тис. грн. Пільговики поправили своє здоров’я в санаторії «Великий Луг» та санаторії «Глорія».
Пільги на капітальний ремонт у 2011 не надавалися.
Пільги на житлово-комунальні послуги в 2011 році надані в повному обсязі на загальну суму 1775,0 тис. грн..
На фінансування допомоги сім’ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям - інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям спрямовано 18505,6 тис. грн.
Державну соціальну допомогу на дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях у 2011 році виплачено у сумі 290,8 тис. грн.
На виконання заходів обласної програми "Витрати на поховання учасників бойових дій ” в 2011 році виплачено 8 особам на суму 9,3 тис. грн.
За рахунок Державного бюджету виплачено:
- одноразову матеріальну допомогу інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам в сумі 3,8 тис. грн. - 10 особам.;
- одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня ” у суму 112,9 тис. грн. – 12 особам.
На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення станом на 01.01.2012 р. стоїть 148 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, яким була надана соціальна допомога відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Призначено та виплачено житлових субсидій на придбання твердого палива, скрапленого газу 236 сім’ям на суму 115,4 тис. грн.
За 2011 рік субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено 433 сім’ям. Організаціям які надають послуги нараховані 372,7 тис. грн., профінансовано 319,1 тис. грн.
Компенсаційні виплати на бензин, ремонт, техобслуговування автотранспорту та на транспортне обслуговування у 2011 році отримали 16 інвалідів.
У 2011 році 73 громадянам була виплачена допомога до Дня людини похилого віку ( яким за 90 років) в сумі 14,6 тис. грн..
За 2011 рік за обласною програмою "Назустріч людям ”, п’яти членам сімей загиблих ветеранів війни, які брали участь у бойових діях на території інших держав, виплачено компенсації вартості житлово-комунальних послуг та твердого палива і скрапленого газу на суму 5,7 тис. грн..
Щорічна разова грошова допомога ветеранам війни у 2011 році була виплачена у сумі 325,6 тис. грн. 1688 особам.
З 10.01.07р. в управлінні праці та соціального захисту населення для покращення прийому громадян наказом № 2-К від 09.01.07р. впроваджено Єдину технологію прийому громадян, які звертаються за призначенням усіх видів соціальної допомоги, що забезпечує максимальну зручність для відвідувачів управління, спрощує оформлення громадянами заяв про призначення усіх видів соціальної допомоги. За 2011 рік в Єдиній приймальні прийнято – 2917 осіб з різних питань. Всім надані відповіді згідно діючого законодавства.
Щомісячно проводиться електронна звірка з підприємствами, які надають послуги для пільгової категорії громадян. За 2011 рік профінансовано: на житлово - комунальні послуги – 1775,0 тис. грн.; на тверде паливо та скраплений газ – 524,9 тис. грн.; телефонний зв’язок – 105,5 тис. грн.; санаторно - курортне лікування – 170,8 тис. грн.; транспорт – 224,4 тис. грн.


Годинник

Календар

Пошук

Архів записів

Погода

Погода
Погода в Приморске

влажность:

давление:

ветер:

Статистика

Приморська районна державна адміністрація © Створити сайт безкоштовно